İnsan Kaynakları

İnsan Kaynakları

İşe Alım Süreci: “İnsana değer verme”nin yanı sıra, değerler listesini “güvenilirlik, girişimcilik ve yenilikçilik, kaliteye odaklanma, müşteri odaklılık, başarma azmi ve çevreye saygı” ile oluşturan Avena, bu değerleri uygulamaya geçirecek insan kaynağını titiz bir süreçten geçirerek oluşturmaktadır.

Avena, ihtiyaçları doğrultusunda deneyimli konusunda tecrübeli ve firmaya katkısı olabilecek adaylar tercih edilmektedir. İşe alınacakları bölümden bağımsız olarak, tüm adayların yapacakları işe göre farklı seviyelerde beklenen, ancak tüm pozisyonlarda aranılan ortak yetkinliklerinin bulunması gerekmektedir.

Yapılandırılmış araçları da içeren işe alım süreçleri ile adaylardan beklenilen yetkinlik ve teknik becerilerin ölçümü titizlikle yapılırken, aday seçme kararları buna göre verilmektedir.

İnsan Kaynakları Planlama ve Yetenek Yönetimi Süreçleri
Avena 'nın yerel pazardaki rekabetçi büyüme hedefleri, çalışanlara gelişim ve kariyer adına birçok fırsat sunmaktadır. Bu fırsatlar, farklı alanlarda deneyim elde etme veya belli bir alanda derinleşme olarak özetlenebilmektedir. Performans, Avena kültürünün olmazsa olmazıdır. Potansiyel ise geleceği belirlemektedir. Potansiyel konusunda 360° yetkinlik değerlendirmesi ve gelişim merkezi gibi çalışmalarla, çalışanlara geribildirim sağlanmaktadır. Çalışanın ve kurumun gelecek hedefleri doğrultusunda gelişim planlama çalışmaları yapılmaktadır.

1.

Ön Seçim ve İlk Mülakat

İnsan Kaynakları, başvuruları değerlendirir. İlan edilen pozisyonun gereklilikleriyle uyuşan profilleri, bir sonraki adım için seçer. k mülakat sırasında, deneyim ve yeterliliklerinizin görüşmenin yanı sıra, iş için gerekli yetkinliklerinizi de değerlendirir ve organizasyona kültürel uygunluğunuzu dikkate alırız.

2.

İkinci Mülakat ve Değerlendirme

Son elemeye kalan adaylar, daha detaylı bir görüşme için davet edilir. Bu görüşmede İnsan Kaynakları ve ilgili yöneticiler, iş için gerekli teknik yeterlilikleri değerlendirir. Görüşme sonucunun olumlu veya olumsuz olduğuyla ilgili, makul bir süre içinde haber veririz.

3.

İş Teklifi ve İşe Alım

Akademik ve profesyonel yeterlilikler doğrulanır. Gerekli olduğu durumlarda adayların uygunluk kontrolleri yapılır. Adayın onayı alındıktan sonra, verilen referanslar kontrol edilir. İş vizesinin gerekli olduğu veya yerel yasaların talep ettiği durumlarda, çalışma izni ve/veya çalışma hakkı durumunun gereklilikleri kontrol edilir.